برگزاری مراسم عزاداری شهادت حضرت زهرا (س) در شرکت برق منطقه ای سمنان

                                                       

با حضور مدیرعامل و کارکنان شرکت برق منطقه ای سمنان ، مراسم سوگواری شهادت حضرت زهرا (س) در محل نمازخانه این شرکت برگزار گردید .

در این مراسم حجه الاسلام محمد نجم با تسلیت سالروز شهادت حضرت زهرا علیها السلام اظهار داشت : مظلومیت یگانه دختر پیامبر اسلام(ص) در مخفی بودن قبر آن حضرت ظاهر و آشکار می باشد .

وی با اشاره به شخصیت ویژه حضرت زهرا (س) به عنوان برترین زنان عالم بیان داشت : زندگانی حضرت فاطمه )س) در همه ابعاد دینی و مذهبی، سیاسی ، اجتماعی و خانوادگی می تواند برای زنان و مردان ما درس آموز و الگو باشد .

حجه الاسلام نجم یکی از ثمرات ارزشمند عمر کوتاه صدیقه کبری ، حضرت زهرا (س) را تربیت فرزندانی دانست که سرآمد جهانیان می باشند .

سخنران این مراسم ، یکی از معضلات جامعه امروزی در کشور ولایی ایران را کم شدن زاد و ولد دانست و گفت : متاسفانه فرهنگ غلط کم شدن تعداد خانواده ها و پائین آمدن رشد جمعیت ، خلاف دستورات دین اسلام و مکتب اهلبیت (ع) می باشد که ادامه این سیاست، باعث پیر شدن جمعیت و بحران ناشی از آن خواهد شد .

حجه الاسلام نجم، در بخش دیگری از سخنان خود یکی از دلایل مهم انحراف مردم پس از رحلت پیامبر (ص)را دوری از اهلبیت پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) دانست و افزود : کسانی که می بایست برای رسیدن به هدایت و پیروی از دستورات رسول اکرم به درب خانه حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) زانوی ادب زده و کسب فیض نمایند به خانه این بزرگان هجوم آورده و باعث لطمات برگی به این خاندان وحی شدند .

گفتنی در ادامه این مراسم ، با مرثیه سرایی و نوحه خوانی یکی از مداحان ، حاضرین به عزاداری پرداختند.

 
 
 
 
تاریخ:
1400/10/15
تعداد بازدید:
57
منبع: