برگزاری مراسم اربعین شهادت حضرت ابا عبدا.. الحسین (ع) در شرکت برق منطقه ای سمنان

 

با حضور مدیرعامل ، معاونین و کارکنان شرکت برق منطقه ای سمنان ، مراسم اربعین شهادت حضرت ابا عبدا.. الحسین (ع) در فضای باز محوطه این شرکت برگزار شد.

در این مراسم ، حجه الاسلام و المسلمین سید احمد اکرمی با اشاره به روایت امام حسن عسگری (ع) در مورد نشانه های مومن ،گفت : یکی از نشانه های مومن طبق فرمایش امام عسگری (ع) ، خواندن زیارت اربعین می باشد که چنانچه قرائت کننده آن اعتقاد به امامت ائمه معصومین (ع) و شئونات آنان داشته باشد از جمله مومنین خواهد بود .

وی با بیان ویژگی های زیارت اربعین نسبت به زیارت های دیگر امام حسین (ع) افزود : زیارت اربعین هرچند از لحاظ متن ، کوتاه و مختصر می باشد ولی دارای مضامین و محتوای بسیار ارزشمند و عالی است .

حجه الاسلام و المسلمین اکرمی با اشاره به موضوعات بیان شده در زیارت اربعین گفت : زیارت اربعین ، بیانگر پنج موضوع می باشد که عبارت است از ، سلام بر آن حضرت ، لعن بر قاتلین امام حسین (ع) و یارانش، اظهار مقامات آن حضرت ،بیان علت قیام حضرت ابا عبدا..الحسین(ع) و بیان اوصاف قاتلین سیدالشهداء (ع).

وی با یادآوری اوصاف کسانی که در مقابل حضرت امام حسین (ع) در روز عاشورا صف آرایی کردند و او را به شهادت رساندند بیان داشت : در زیارت اربعین ، قاتلین سید الشهداء را از کسانی دانسته است که فریفته دنیا بوده و به هوسرانی مشغول بودند ،از رهبران شقی و منحرف تبعیت می کردند و آخرت خود را به بهای ناچیزی فروختند .

همچنین در این مراسم با ذکر مصائب حضرت ابا عبدا.. الحسین (ع) و یاران وفادار آن حضرت ، حاضرین به عزاداری پرداختند .

 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1399/07/16
تعداد بازدید:
61
منبع: