برگزاري مراسم سوگواري حضرت ابا عبدا.. الحسين (ع) در شركت برق منطقه اي سمنان

با حضوركاركنان شركت برق منطقه اي سمنان ، مراسم عزاداري سيد و سالار شهيدان حضرت ابا عبدا.. الحسين(ع) در نمازخانه اين شركت برگزار گرديد .

در اين مراسم سوگواري حجه الاسلام محمد نجم ، شهادت امام حسين (ع) و واقعه كربلا را عامل نجات بشريت و انسان هاي آزاده دانست وگفت : سيدالشهدا به شهادت رسيد تا صفات پسنديده و الهي در جامعه از بين نرود.

وي امانت داري را يكي از صفات ارزنده و پسنديده برشمرد و افزود : صفت امانت داري ، يكي از صفاتي است كه خداوند در قرآن كريم براي رسولان و پيامبران خود به كار برده است .

حجه الاسلام نجم با اشاره به فرمايشات ائمه معصومين (ع) كه فرموده اند " شيعيان ما را در هنگام اداء امانت بشناسيد " گفت : امانتداري ، علاوه بر اثرات فردي ، پيامدهاي اجتماعي نيز براي ديگران خواهد داشت .

وي يكي از امانت هايي كه اسلام به آن اهميت زيادي قائل شده است را نماز برشمرد و اظهار داشت : فريضه نماز ، يكي از امانت هاي بزرگي است كه خداوند بر گردن انسان ها و مسلمانان نهاده و توجه و اهتمام پيامبر اكرم (ص) و ائمه معصومين (ع) ، بيانگر اهميت اين فريضه الهي است .

حجه الاسلام نجم ، شاه كليد همه امانت ها و بزرگترين امانتي كه خداوند در انسان ها به وديعه نهاده است را وجود ولايت به حضرت علي (ع) و ديگر ائمه معصومين (ع) دانست و بيان داشت : قبولي تمامي اعمال ، تابعه ايمان و اعتقاد به ولايت امامان معصوم (ع) مي باشد و ديگر اعمال ما بايد به گونه اي باشد كه ما را به ولايت برساند .

در ادامه، سخنران جلسه به بيان برخوردهاي مختلف مردم آن دوران با قيام حضرت ابا عبدا.. (ع) و واقعه عاشورا پرداخت و در پايان حاضرين با مرثيه خواني يكي از مداحان، به عزاداري و سينه زني پرداختند .

گفتني است اين مراسم با همكاري دفتر روابط عمومي و پايگاه شهيد عباسپور شركت برق منطقه اي سمنان به مدت 2 روز با قرائت زيارت عاشورا و سخنراني و مداحي برگزار شد .

 

                
 
 
 
  
تاریخ:
1398/06/17
تعداد بازدید:
33
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت