برگزاري دوره آموزشي روابط خانواده از منظر اسلام در شركت برق منطقه اي سمنان

 

با حضور تعدادي از كاركنان شركت برق منطقه اي سمنان و همسران آنان دوره آموزشي "روابط خانواده از منظر اسلام " برگزار شد .

اين دوره آموزشي كه در قالب سلسله مباحث مطلع مهر با همكاري دفتر آموزش شركت برق منطقه اي سمنان برگزار شد ، دكتر محمد رضا جهان، مدرس اين دوره با تاكيد بر اهميت نقش خانواده گفت : ضرورت توجه دين اسلام به خانواده از آن جهت است كه جامعه سالم فقط در پرتو خانواده سالم بوجود مي آيد .

دكتر جهان عدم آگاهي به اصول زندگي مشترك ، سست شدن باورهاي مذهبي ، عدم صداقت ، فريبكاري ، بي نظمي و مسئوليت ناپذيري ، سوء تفاهم و سوء ارتباط را از آسيب شناسي خانواده عنوان نمود و اظهار داشت : هر يك از اين عوامل به تنهايي مي تواند بنياد خانواده را سست كرده و بين اعضاء خانواده فاصله عاطفي ايجاد نمايد.

وي يكي از مهمترين عواملي كه سلامت خانواده را تهديد مي كند عدم پايبندي به باورهاي مذهبي و اصول اخلاقي دانست و اظهار داشت : دين اسلام برگرفته از فطرت پاك بشري است و بي توجهي به اعتقادات مذهبي و باورهاي ديني ، زوجين را از هدف زندگي دور نموده و جلوه هاي مادي و دنيايي را جايگزين آن خواهد نمود.

دكتر جهان ، عوامل موثر در اختلافات خانوادگي را عوامل شناختي ، اجتماعي ، فرهنگي ، جسماني و ديني برشمرد و افزود : بي توجهي به اين عوامل ، موجب ناسازگاري و برداشت منفي اعضاي خانواده و تعارض در روابط كلامي و غيركلامي و در نهايت منجر به جدايي عاطفي و قانوني همسران مي گردد .

مدرس اين دوره در خصوص راههاي پيشگيري از اختلافات خانوادگي ، تفاوت و خصوصيات زنان و مردان ، نيازهاي فرزندان ، سلامت جنسي ، راههاي افزايش صميمت، طلاق عاطفي نيز مطالبي را بيان نمود .    

 
 
 
تاریخ:
1398/06/13
تعداد بازدید:
27
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات ( 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت